TRU-Ovládání

Tomb Raider - Underworld - ovládání

9. prosince 2010 v 13:57 | Miss-TR

  • ...doběhla

    Nejzákladnější věc, která ale těm, co hrály pouze TRI (resp. nehrály TRAoD, TRL a TRA), může činit problémy. Hra se ovládá po stylu současných her; tedy běh řídíte směrovými klávesami [W, S, A, D] nebo šipkami relativně směrem ke kameře a myší otáčíte kamerou kolem hlavní aktérky Lary. Někdy může kamera sama přeskočit do jiného úhlu nebo být její pohyb omezen (většinou zdí), ale tento jev (většinou) naštěstí okamžitě nezmění smysl 'šipek' (jak tomu je např. u nové série Prince z Persie).

    Pokud tedy například skočíte podél zdi se stisknutou klávesou [W] (dopředu) a chytnete se na zdi hákem, můžete okamžitě klávesami [W] a [S] ovládat pohyb po zdi i přes to, že správně by to toto měly být použity klávesy [A] a [D] (doleva a doprava). Teprve pokud zastavíte, změní se smysl šipek a pro opětovné rozhoupání musíte použít [A] a [D], zatímco klávesou [S] odskočíte od zdi. Pozor ale na to, že hra v tom nemá moc jasno, a v případě, kdy se houpete klávesami [W] a [S], skok s klávesou [S] může mít nečekané následky (buď skok podél zdi nebo i od zdi - dle úhlu kamery).

    V návodu nebudu dlouze opisovat cesty chodbami (pokud v nich nic zajímavého není) a budu tedy uvádět jen "doběhla chodbou do další místnosti" nebo "Vběhla do chodby, kde sebrala náboje a lékárnu, a došla do místnosti...".
Ostatní v C.Č!
 
 

Reklama